Deska elewacyjna modrzew europejski

Wytrzymały, elegancki, niezwykle odporny – tylko kilka z wielu zalet, jakimi charakteryzuje się modrzew europejski. Deska wykonana z tego materiału to idealne wykończenie elewacji każdego domu jednorodzinnego i innego budynku. W ofercie DeskaProjekt dostępne są produkty wykonane z drewna certyfikowanego, pochodzącego od dostawców dbających o naturalne zasoby Ziemi i prowadzących odpowiedzialną gospodarkę leśną.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Deski elewacyjne z modrzewia europejskiego – odporne na szkodniki i niepogodę

Deski elewacyjne impregnujemy ciśnieniowo w autoklawach, zapewniając im tym samym znakomitą odporność na szkodniki i warunki atmosferyczne. Ich naturalna wytrzymałość w połączeniu ze specjalistyczną impregnacją gwarantują, że deski z modrzewia europejskiego zachowują swe walory użytkowe i estetyczne przez długie lata. Są skutecznie chronione przed pleśnią, grzybami, insektami, wilgocią, zmiennymi temperaturami i mocnym słońcem. Surowiec ten nie jest też podatny na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Znakomite właściwości użytkowe sprawiają, że deski elewacyjne z modrzewia europejskiego są wręcz idealne do montażu w zróżnicowanym, polskim klimacie, gdzie mogą być narażone na okresowe opady śniegu, deszczu czy działanie promieni UV.

Ponadprzeciętna trwałość i estetyka modrzewia europejskiego

Modrzew europejski to materiał twardy i niezwykle wytrzymały – cechuje się zazwyczaj lepszą trwałością od desek sosnowych i świerkowych. Jego atutem jest również atrakcyjny wygląd – barwa wahająca się od jasnej, przez pomarańczową, po czerwono-brunatną, a także spora ilość owalnych sęków sprawiają, że materiał ten znakomicie prezentuje się na elewacji. Jest bardzo dekoracyjny i pięknie komponuje się z różnymi projektami aranżacyjnymi. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi deska elewacyjna z modrzewia europejskiego perfekcyjnie współgra zarówno z budynkami wykończonymi w nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym stylu. Dom pokryty elewacją wykonaną z tego naturalnego materiału zyskuje ciepły charakter wyróżniający go na tle okolicznych budynków.

Odpowiednia impregnacja desek elewacyjnych z modrzewia pozwala odpowiednio zabezpieczyć materiał przed warunkami zewnętrznymi. Pomaga również w ociepleniu budynku – materiał ten wykazuje bardzo dobre właściwości z zakresu izolacji cieplnej. Naturalny surowiec reguluje temperaturę, co przekłada się na utrzymanie optymalnych temperatur we wnętrzach – latem są one nieco niższe, a zimą wyższe. Jako naturalny materiał, drewno stale oddycha, przez co wspomaga utrzymanie odpowiedniemu mikroklimatu we wnętrzach.

Deska elewacyjna z modrzewia europejskiego? Tylko w DeskaProjekt!

W ofercie DeskaProjekt dostępne jest wyłącznie najwyższej jakości drewno certyfikowane. Wybór drewna z atestem PEFC pozwala nam wspierać na całym świecie lasy zarządzane w sposób zrównoważony. Produkty są dostępne od ręki w naszym magazynie i sklepie, dlatego wszystkie zamówienia realizujemy bardzo szybko i sprawnie, również w przypadku dużych gabarytów. Oferujemy też możliwość osobistego odbioru zamówionych towarów. Zapewniamy atrakcyjne ceny i najlepszą jakość produktów – jako jedna z nielicznych firm samodzielnie przygotowujemy deski z litego drewna dla każdego zamówienia. Odpowiednia konstrukcja i staranne wykończenie desek sprawiają, że Klient otrzymuje od nas materiał przygotowany do montażu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru desek z modrzewia europejskiego idealnych na elewację.