Sosna impregnowana ciśnieniowo

Zastosowanie drewna na elewacji pozwala stworzyć eleganckie wykończenie o ciepłym uroku naturalnego materiału, które dobrze wpisuje się zwłaszcza w zielone otoczenie posesji. Szczególnie warta uwagi jest elewacja sosnowa – jej zaletą jest trwałość, solidność i efektowny wygląd. Dostępna w naszej ofercie sosna impregnowana ciśnieniowo zachowuje wszystkie walory użytkowe i estetyczne drewna przez długie lata, mimo narażenia na różne czynniki zewnętrzne.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zalety sosny impregnowanej ciśnieniowo

Dom pokryty elewacją sosnową zyskuje unikalny, przyjazny charakter, który wyróżnia go na tle innych budynków. Jednocześnie rozwiązanie to jest bardzo praktyczne – impregnowana ciśnieniowo sosna elewacyjna pomoże Ci ocieplić dom. Materiał ten wykazuje znakomitą izolacyjność cieplną. W naturalny sposób reguluje temperaturę, dzięki czemu wnętrza domu są chłodniejsze w lecie i cieplejsze zimą. Surowiec ten jest również oddychający, przez co pomaga utrzymać optymalny mikroklimat w pomieszczeniach.

Zaletą tego materiału jest również łatwa obróbka i montaż na elewacji, co zapewnia architektom i pełnię swobody w opracowywaniu stylowych i praktycznych rozwiązań wykończeniowych. Sosna skandynawska impregnowana ciśnieniowo to materiał, który można z łatwością wycinać, formować, impregnować i malować, co przekłada się na szerokie możliwości architektoniczne i aranżacyjne.

Sosna skandynawska impregnowana ciśnieniowo z drewna certyfikowanego

Oferowane przez nas deski to wysokiej jakości produkty z sosnowego drewna certyfikowanego. Od lat współpracujemy z producentami, którzy dbają o naturalne zasoby planety i prowadzą odpowiedzialną gospodarkę leśną. Dzięki temu, decydując się na deski z sosny skandynawskiej od DeskaProjekt, zyskujecie nie tylko niezwykłe trwały, solidny i praktyczny produkt, ale również przyczyniacie się do ochrony środowiska – naturalne drewno to piękna i ekologiczna alternatywa dla sztucznych materiałów wykończeniowych na elewację.

Deski sosnowe impregnujemy ciśnieniowo – stosujemy specjalne środki ochronne nakładane pod wysokim ciśnieniem, co pozwala im głęboko przeniknąć w strukturę drewna. Proces ten chroni drewno przed insektami, grzybami, zawilgoceniem, pleśnią i promieniowaniem ultrafioletowym, poprawiając w ten sposób jego żywotność. Równocześnie nie wpływa negatywnie na wygląd drewna – sosna zachowuje swą naturalną strukturę i barwę. Środki wykorzystywane do impregnacji drewna są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie szkodą glebie ani roślinom.

Sosna impregnowana ciśnieniowo – styl i funkcjonalność na posesji

Nasza oferta obejmuje sosnę skandynawską impregnowaną ciśnieniowo w różnych rozmiarach, co pozwala na wybór wielkości najlepiej odpowiadającej potrzebom aranżacyjnym przestrzeni. Deski sosnowe pięknie komponują się z rozmaitymi materiałami wykończeniowymi: drewnem w innym odcieniu, a także betonem, metalem, szkłem czy cegłą. Świetnie prezentują się zarówno na całej, jak i części elewacji. Można je wykorzystać do podkreślenia wybranych elementów, takich jak drzwi i okna, jak również jako dekoracyjną wstawkę. Klient otrzymuje od nas materiał, który jest gotowy do montażu. Dostępne w ofercie deski sosnowe elewacyjne można pomalować impregnatem albo bejcą na wybrany kolor, aby stworzyć element idealnie pasujący do wyglądu budynku.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!