Płyta OSB

Współcześnie realizuje się projekty budowlane i wykończeniowe o dużym stopniu skomplikowania. Ich zaawansowanie powoduje, że coraz częściej najlepszym wyborem są nowoczesne materiały konstrukcyjne, które można wykorzystać w mieszkaniach, domach i przestrzeniach komercyjnych. Przykładem takiego produktu są drewnopodobne płyty OSB (ang. Oriented Stand Boards) dostępne w naszej doskonałej ofercie. Mamy warianty o różnej grubości, m.in. 12, 15, 18 czy 25 mm, aby każdy inwestor mógł dobrać idealne dla siebie artykuły. Zadbaliśmy także o bardzo konkurencyjne ceny, więc warto już teraz skorzystać!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Co wyróżnia płyty OSB?

Świetne właściwości sprzedawanych wyrobów wynikają z przemyślanej metody produkcji. Płyta OSB składa się z wiórów (najczęściej sosnowych bądź świerkowych), które układa się w trzech warstwach o różnej orientacji – jedne równolegle do osi, drugie prostopadle. Całość jest następnie spajana z żywicą syntetyczną za pomocą wysokiej temperatury oraz ciśnienia. Powierzchnia produktów może być gładka lub porowata, a krawędzie wykończone w różny sposób. Opisany proces wytwórstwa gwarantuje, że zarówno artykuły o grubości 12, 15 mm, jak i te 18 czy 25 mm będą naprawdę odporne na uszkodzenia i przez długi czas zachowają swój kształt. Za niską cenę da się nabyć znakomity materiał o świetnym wyglądzie i parametrach mechanicznych.

Rodzaje płyt OSB

Na rynek dostarczane są różnego rodzaju drewnopochodne konstrukcje. Najmniej odporne są płyty OSB 1 i 2, które tolerują co najwyżej lekką wilgoć i niewielkie obciążenia. Niekiedy bywają wykorzystywane jako element ścian działowych i podłóg. Znacznie bardziej uniwersalne są modele OSB 3 i 4. Te pierwsze znajdziesz u nas w dobrej cenie – mamy warianty o grubości 12, 15, 18 czy 25 mm. Mogą być one montowane w miejscach o umiarkowanej wilgotności zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Poszczególne elementy mają rozmiar 125×250 cm oraz proste krawędzie, więc należy montować je z zachowaniem szczeliny dylatacyjnej, umożliwiającej swobodne rozszerzanie się materiału.

Różnorodne zastosowania płyt OSB

Naprawdę trudno wskazać wszystkie zastosowania oferowanych w tej kategorii produktów, bo każdy inwestor jest w stanie znaleźć nową, praktyczną formę ich użycia. Od dawna płyty OSB, których cena jest naprawdę atrakcyjna, są wykorzystywane jako elementy konstrukcyjne domów szkieletowych, do budowy ścian działowych, podłóg i dachów, np. jako warstwa izolacyjna między krokwiami a poszyciem. Materiały o grubości 25, 18, 15 czy nawet 12 mm sprawdzą się w czasie wykańczania skosów na poddaszu, rozbudowie pomieszczeń gospodarczych, budowy tymczasowych ogrodzeń, tworzeniu stoisk czy szalunków. Mogą być też cennym budulcem, z którego powstaną stoiska targowe, interesujące meble i kontenery.

Ogrom zalet płyt OSB 12, 15, 18 czy 25 mm

Jak wcześniej wspomniano, drewnopodobne materiały są wytrzymałe i uniwersalne. To jednak dopiero początek ich zalet. Sprzedawane u nas produkty 12, 15, 18 czy 25 mm mają niską cenę. Płyty OSB to więc sposób na wykonanie niedrogich przeróbek wewnątrz domu czy warsztatu bez konieczności budowy murowanych ścian. W związku z tym warto podkreślić, że montaż tych artykułów jest naprawdę prosty, łatwo je dociąć i przymocować do innej powierzchni. Nie potrzebna jest do tego fachowa wiedza i duże doświadczenie w zakresie majsterkowania. Sprzedawane materiały można pomalować farbami olejnymi czy epoksydowymi, jednak najpierw trzeba zastosować środek gruntujący.

Zamów płyty OSB w dobrej cenie!

Warto się zainspirować i sięgnąć po nowoczesne materiały drewnopodobne, które stanowią świetną alternatywę dla litych desek. Płyty OSB o grubości 12, 15, 18 czy 25 mm wyróżniają się licznymi walorami użytkowymi, więc mogą być stosowane w rozmaitych projektach. Co więcej, spełniają one standardy ekologiczności, gdyż do ich produkcji wykorzystuje się wolne od toksycznych substancji żywice syntetyczne. Jako sprawdzony sklep mamy szeroką ofertę oraz dbamy o budżet Klientów, dlatego gwarantujemy konkurencyjne ceny. Słyniemy też z fachowej obsługi i szybkiej wysyłki towarów. Zachęcamy do składania zamówień!